FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fragment lini 101 i 69
Autor Wiadomość
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 17-06-2018, 07:30   

Post informacyjny:
Pracę nad mapą wstrzymane na okres wakacji. Od września rusza kontynuacja. W październiku/listopadzie pojawią się posty informujące o kolejnych skończonych odcinkach :-D
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 18-01-2019, 17:50   

Witajcie. Przed Wami ostatni odcinek linii nr 101. Cała jest ukończona w 100%. Teraz do końca budowy zostaje 12 kilometrów linii nr 69. Zapraszam do oglądania :-D

Zaczynamy od Siedlisk Tomaszowskich


Na trzecim screenie wieś Jelinka


Dalej w stronę Hrebennego


Hrebenne


Widok na przejście graniczne drogowe Hrebenne-Rawa Ruska oraz dalszy ciąg wsi




Pierwszy screen: W tym miejscu zaczynał się były podg Jelinka


Wieś Hrebenne-Osada. Drugi screen: Lewy tor to ciąg dalszy lk69 do granicy, prawy lk101


Oraz sama stacja w Hrebennem


Dziękuję za uwagę :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 19-01-2019, 23:01   

Cóż powiedzieć, wygląda rewelacyjnie, wykonane perfekcyjnie i z najwyższą dbałością o szczegóły.

Jedyne co tylko ew. mógłbym zasugerować, to nie wiem czy mieszanie roślinności Bogdanowej i JVC (przynajmniej na moje oko tak to wygląda) jest optymalne, bo dość mocno one od siebie odbiegają - JVC mają tekstury bardziej "miękkie"/rozmyte i bardziej jaskrawe, a Bogdanowe są "ostrzejsze" i bardziej stonowane kolorystycznie (oczywiście nie wszystkie, niektóre dobrze ze sobą współgrają, zależy to od dodatku, np. te ciemne chyba-pokrzywy wyglądają ładnie, no ale ogólnie da się zaobserwować taką prawidłowość), przez co czasem może być widać że występują dwa różne zestawy roślinności; no ale z drugiej strony nie jest to aż tak bardzo znacząca kwestia, bo w sumie widać to po dłuższym wpatrzeniu się; osobiście zdecydowanie preferuję Bogdanową roślinność, za JVC mniej przepadam, no ale to w sumie kwestia gustu.
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 19-01-2019, 23:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 20-01-2019, 22:27   

Z odcinka na odcinek rzadziej używam roślin JVC. Te widoczne tutaj http://trainzimage.pl/image/8YA te jaskrawe zostaną zastąpione albo usunięte. Te krzaczki widoczne na środku na samym dole bardzo mi się podobają i często ich używam. Na starszych odcinkach jest więcej roślinności JVC, ale przed wydaniem także idą do podmiany lub usunięcia. Na razie skupiam się na budowie najważniejszych elementów, nad wykończaniem niekoniecznie. Przed publikacją ujednolicę wszystko, ponieważ każdy odcinek dekorowałem na inne sposoby i wyszło coś co najmniej dziwnego :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
CenariusPL 
super user


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 150
Skąd: Sanok
Wysłany: 21-01-2019, 16:29   

Będziesz ciągnął linię do Muniny? Bo widzę że Oleszyca to ostatnie miejsce ;)
_________________
Bieszczadzka Kolej Euroregionalna
Koleje Podkarpackie
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 21-01-2019, 18:20   

Planuję wydać trasę na odcinku Oleszyce-Bełżec. Jeśli mapa dobrze by się przyjęła, jest możliwa rozbudowa w stronę Muniny lub Zamościa/Zwierzyńca. A jeśli będzie słabe zainteresowanie mapą to zrobię ankietę z kilkoma propozycjami na nową trasę i zobaczymy :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
wikto6889 
user


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 95
Skąd: Zamość, lubelskie
Wysłany: 21-01-2019, 20:52   

A planujesz budowę Lk72?
_________________
Pomogłem? Daj "Pomógł" :)
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 21-01-2019, 21:17   

Aktualnie nie. Ale jest duże prawdopodobieństwo, że powstanie bo to moje strony. Póki co jest słabo z materiałami (wzoruję się głównie na nagraniach z przejazdu). Byłbym gotów zrobić Zamość-Zawada-Rejowiec, ale bardzo cienko z filmami :-(
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
CenariusPL 
super user


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 150
Skąd: Sanok
Wysłany: 21-01-2019, 21:35   

Możesz spróbować dociągnąć do muniny to połączyłbym sobie twoją mapkę z 91 którą dłubię w wolnym czasie :) Bazuj też na geo mapach, google mapach. Na tej lini jest bieda z nedzą podkarpacie ma niestety wywalone na tą linię po całości ;)
_________________
Bieszczadzka Kolej Euroregionalna
Koleje Podkarpackie
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 21-01-2019, 21:59   

Przy tej produkcji wspomagam się poza filmami geoportalem i google maps. Basemapów też nie żałuje, także wszystko jest cacy odwzorowane ;-) (no może poza pochyłościami torów). Nawet chcę trochę przysiąść do 3D żeby zrobić dworce. Skończę zakładany fragment mapy i można myśleć o rozbudowie. A, że władze mają na nią wywalone to wiem bo mi bardzo ciężko wymyślać realne sesje. Roztocze, Solina, szynobus i trochę towarowych to jest max co mogę zrobić :-| Może gdyby było inne podejście ze strony władz i byłoby więcej pociągów i już bym nie miał problemów z wymyślaniem scenariuszy do sesji :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 15-05-2019, 13:26   

Cześć, zwracam się do Was z drobną prośbą. Pod koniec kwietnia odbyła się impreza pożegnalna lokomotyw serii ST43 na PKP. Impreza polegała na przejeździe pociągiem złożonym z trzech ryflaków z Chabówki oraz ostatniego czynnego egzemplarza ST43 na PKP - 366. Z racji tego, że fragment trasy pociągu tworzę aktualnie w Trainz, pomyślałem, że sesja, w której prowadzimy ten oto pożegnalny pociąg byłaby dość intersująca. Problem w tym, że bez samej lokomotywy się nie obejdzie (wagony na pewno znajdę odpowiednie) dlatego moja prośba do Was jest taka, że jeśli ktoś ma ochotę może wykonać dla mnie reprint ST43-366 (zdjęć na internecie jest sporo, a jeśli trzeba będzie, pojadę jej wykonać zdjęcia). Co sądzicie o takim pomyśle?
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
Podlesky
super trainz


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 540
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-05-2019, 14:11   

No to szanowny kolego szoruj do Żurawicy,i porób dobre zdjęcia na tekstury tamtejszych ST43. Tym bardziej,że będą zabierać wspomnianego 366 oraz 422 do Nowego Sącza.
 
 
 
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1729
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 21-05-2019, 06:57   

http://wgk.cal.pl/details...486&mode=search również poprosiłbym o zdjęcia tychże węglarek stojących w Żurawicy Rozrządowej :-) powinno ich tam kilka być.
Ostatnio zmieniony przez Kanclerz 21-05-2019, 06:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 23-06-2019, 13:40   

Pytanko mam, jak zrobić żeby tarcza manewrowa świeciła światłem białym kiedy droga jest ustawiona w stronę wagonów? Zawsze kiedy przebieg manewrów jest ustawiony na wagony tarcza nie zezwala na jazdę. I jeszcze jedno pytanie, wskaźnik W8 bez cyfry to ograniczenie 15 czy 20km/h?
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 23-06-2019, 14:26   

Obecnie 20km/h, kiedyś 15km/h.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-06-2019, 20:58   

W tarczy manewrowej musisz wybrać opcję wymus ms2. Tylko musisz sprawdzić na pewno drogę przebiegu, bo białe poda się zawsze
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 27-06-2019, 22:46   

Cześć, przed Wami przedostatni odcinek mapy, mianowicie pomiędzy Hrebennem, a Lubyczą Królewską. Trasa prowadzi przez las, ale, żeby nie była zbyt monotonna zadałem sobie trud wykonania terenu poza lasem. Screenów z Lubyczy nie zrobiłem, ponieważ poza stacją nie ma tam aktualnie nic. Ciekawostką jest tor linii 69, który prowadził kiedyś do Rawy Ruskiej. Aktualnie po stronie ukraińskiej tory są rozebrane, natomiast po stronie polskiej, można dojechać do samej granicy (po wydaniu mapy będzie można sobie zobaczyć :mrgreen: ). Lubyczę przedstawię przy okazji prezentowania ostatniego odcinka wraz z Bełżcem, ale na to trzeba będzie poczekać bo czeka mnie dłuższa przerwa w budowie mapy. Zapraszam do oglądania :-D

Widok na wjazd do Hrebennego, widoczna nieczynna część linii nr69 prowadzącej do granicy oraz sama stacja we wsi

Trasa w stronę Lubyczy Królewskiej (na drugim screenie widoczna wieś Mosty Małe)


Lokalna droga między Lubyczą, a Teniatyskami


Dziękuję za uwagę :-D

Edit
Ryszard i Żółwik dzięki za info, "Pomógł" dla Was :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
Ostatnio zmieniony przez mati_689 27-06-2019, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-07-2019, 17:56   

Dość przyjemnie i przekonująco to wygląda, ładne zestawienie zieleni i ładne połączenia dróg, nasypów i innych elementów.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 08-07-2019, 14:25   

kilanziom napisał/a:
Dość przyjemnie i przekonująco to wygląda, ładne zestawienie zieleni i ładne połączenia dróg, nasypów i innych elementów.

Dziękuję bardzo :-D
Jeszcze nie jest to finalna wersja i brakuje mniejszych krzaczków, zarośli itp. Kiedy już zbuduję ostatni odcinek to przed wydaniem postaram się dopieścic wszelkimi szczegółami :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 09-05-2020, 23:08   

Cześć, prezentuję Wam ostatni odcinek mapy. Jest go dość ciężko sfotografować bo jest bardzo rozległy (spora ilość wzgórz bez lasów po jednej stronie, a po drugiej duża ilość lasów, także na wzgórzach) przez co bardzo mała część jest widoczna na screenach bo najwyraźniej mój Trainz ma focha i nie chce pokazywać fajnych widoków :-D Jak wspomniałem jest to ostatni odcinek i do końca mapy zostaje jedynie zagospodarować ostatnie miasto, nieco uaktualnić otoczenie na starych odcinkach i pewnie publikacja :-D Zapraszam na obejrzenie najnowszych screenów :-)
Zaczynamy od Lubyczy Królewskiej

Rzut oka na stację, miasteczko oraz na część Zakładów Zbożowych w Lubyczy


Kolejna część Zakładów Zbożowych, po drugiej stronie bliżej nieznane mi budynki. Na trzecim screenie łowiska


Widok na okolicę w tle elewator ZZ Lubycza, widoczki (po drugiej stronie las dlatego nie robiłem zdjęć). Na ostatnim screenie jesteśmy w Zatylu


Po drugiej stronie las oraz łowiska. Coraz bliżej wioski, Mostek oraz przejazd


Po drugiej stronie las oraz kilka domów. Ostatnie domy w Zatylu, a w tle główna część wsi. Widok na to co jest za linią drzew. Na szczycie wzgórza znajduje się miejscowość Łazowa


Wjeżdżamy w las.


Kopalnia piasku oraz dalsza część lasu w stronę Bełżca


Widoczna tarcza ostrzegawcza. Na trzecim screenie koniec lasu i wyjazd w Bełżcu. Natomiast na ostatnim rzut na polankę przed miasteczkiem


W Bełżcu poza kilkoma domami i stacją nie ma aktualnie nic do pokazania, także dziękuję za uwagę :-D
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 10-05-2020, 07:58   

Wygląda to świetnie, widać dbałość o szczegóły, i to praktycznie w każdym aspekcie, są m.in. krzyżownice w rozjazdach i nawet znaki poziome na drugach :-) i ładnie wykonana roślinność.
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 10-05-2020, 08:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 10-05-2020, 09:28   

Aikozann napisał/a:
są m.in. krzyżownice w rozjazdach


które trzeba i tak wymienić na nasze :-)
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 10-05-2020, 11:38   

Mapa na screenach wygląda prześlicznie. Jeden z bardzo niewielu projektów, który nie dość, że budowany systematycznie, to jeszcze prezentuje doskonały poziom oddania otoczenia.

Z doświadczenia wiem, że infrastrukturę naprawdę będzie można ocenić dopiero po obejrzeniu mapy w grze; na screenach perspektywa często przekłamuje na przykład geometrię łuków. Mam jednak nadzieję, że autor zadbał i o ten aspekt na równie wysokim poziomie jak krajobrazy :)

Trzymam kciuki za pomyślne doprowadzenie projektu do końca.
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 10-05-2020, 13:26   

Aikozann napisał/a:
Wygląda to świetnie, widać dbałość o szczegóły, i to praktycznie w każdym aspekcie, są m.in. krzyżownice w rozjazdach i nawet znaki poziome na drugach :-) i ładnie wykonana roślinność.

Dziękuję :-D Są nawet łączenia między szynami :mrgreen: Staram się oddać otoczenie tak, aby było czuć jak najbardziej klimat. Chciałbym zaznaczyć, że nie ma pojazdów, ludzi, różnego sprzętu na zakładach itp. będę dodawał na sesjach :-)

RBach napisał/a:
które trzeba i tak wymienić na nasze :-)

Może na screenie dziwnie wyglądają, ale już od początków mapy zawsze kładę krzyżownice KG SAM :-D


Wujek 082 napisał/a:
Mapa na screenach wygląda prześlicznie. Jeden z bardzo niewielu projektów, który nie dość, że budowany systematycznie, to jeszcze prezentuje doskonały poziom oddania otoczenia.

Z doświadczenia wiem, że infrastrukturę naprawdę będzie można ocenić dopiero po obejrzeniu mapy w grze; na screenach perspektywa często przekłamuje na przykład geometrię łuków. Mam jednak nadzieję, że autor zadbał i o ten aspekt na równie wysokim poziomie jak krajobrazy :)

Trzymam kciuki za pomyślne doprowadzenie projektu do końca.

Także dziękuję :-) Nie chcę wydawać bubla dlatego sporo czasu poświęcam mapie. Wszystko oparte na basemapch, geometrię terenu sam robię według basemapów no i rzecz jasna film z przejazdu oraz georportal :-) Co do infrastruktury to geometria torów, kilometraż - wszystko się zgadza. Rozjazdy są także na wymiar robione. Jedyne z czym mam problem to z nachyleniem torów bo opierałem się na wysokościach podanych na geoportalu więc nie wiem czy są w ogóle podobne do tych realnych. Całość krajobrazu na pewno lepiej będzie się prezentować w TANE lub TS2019 :-D Graficzne bajery i duży dystans generowania terenu zrobi swoje :-) Projekt na pewno zostanie zakończony, ale kiedy to nie wiem :mrgreen: Jeszcze trochę pracy zostało :-D
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 10-05-2020, 15:03   

mati_689 napisał/a:

Może na screenie dziwnie wyglądają, ale już od początków mapy zawsze kładę krzyżownice KG SAM


No właśnie o tym mówię - to są jakieś repainty amerykańskich dodatków. Raz, że kompletnie nie przypominają polskich, dwa - zrepaintowane są nieudolnie, bo górna powierzchnia kierownicy nigdy nie będzie miała powierzchni "błyszczącej" czy "mało używanej". Wymień na to:



Podmieniaczką robi się to poprzez trzy kliknięcia a będzie wyglądało jak polski rozjazd :-)

http://trainz.krb.com.pl/...ce-do-rozjazdow
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group