FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niewidoczne błędy
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-03-2018, 23:02   Niewidoczne błędy

Witam!
Trochę się wkurzyłem na tę moja "TANE" bo mimo starań z mojej strony i ze strony wydawców, program ma dalej dziury jak ten ser przysłowiowy. Może ostatnio już są te dziury mniej widoczne na pierwszy rzut oka, ale od czasu do czasu wyskakuje coś niespodziewanego. Otóz kilka map i sesji, które były już bez żadnych błędów i ze skompletowanymi zależnościami, nagle zaczęło świecić na czerwono komunikując "Faulty dependencies" No to sprawdzam co tam znowu się popsuło ale nic nie widać. Wszystkie zależności są jak były na czarno, nic nie brakuje. Nawet żadnych Obsolete nie ma. Robiłem naprawę bazy, otwierałem mapę do edycji i dalej nic.
Ma ktoś może pomysł jak wyczaić skąd się takie komunikaty biorą? Jak to dziadostwo wyłapać?
 
 
 
Generally
trainz


Pomógł: 36 razy
Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 305
Skąd: Zabrzeg

Wysłany: 16-03-2018, 23:35   

Spróbuj wywołać sprawdzenie błędów na mapie i jej zależnościach opcją View Errors and Warnings i zobacz, czy nie znajdzie jakichś błędów.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-03-2018, 13:16   

No sprawdzałem i tak, ale nic nie wyszło. Za to przy okazji instalowania jakichś dodatkowych plików nagle wszystko poprawiło się i jest OK :-D
Zapewne jakiś dodatek musiał być coś nie tak, ale dlaczego błędu nie wykazano na ogólnym zestawieniu to ciężko powiedzieć. W każdym razie uspokoiłem się i jest tak jak ma być.
A w ogóle T:ANE to jak widać na tym (i innych podobnych) przykładzie, bardzo delikatny program i łatwo popsuć sobie wiele tras przez nieopatrzne zainstalowanie nie sprawdzonego dodatku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group