FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Różności 082
Autor Wiadomość
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 08-05-2010, 12:59   Różności 082

Chciałbym zaprezentować wagon 120A wykonany w całości ze zdjęć Kilanzioma. Oznaczenie Bh (ale już bez loga PKP), stacja Poznań. Co o tym myślicie?



Szukałem błędów oczywiście, jednak nie wszystko człowiek sam dojrzy - proszę więc o krytykę :)
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
McDreamy
znawca


Pomógł: 63 razy
Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1631
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-05-2010, 13:17   

Jak dla mnie super, bardzo się cieszę że powstał. Mam nadzieje ze bedziemy częściej zaglądać do tego tematu :-D
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 08-05-2010, 13:44   

Dziękuję za miłe słowa :) Postaram się, byście mogli tu częściej zaglądać :)

Ale już znalazła się pewna usterka:

Drzwi są osobnym elementem i widać, że są rozmazane w stosunku do reszty wagonu. Korzystałem z najnowszego modelu 120A do tego repaintu, nie tylko dla jakości, ale także dla mapowania, które pozwala dodać szersze oznaczenie wagonu. Jednak nie wiedzieć czemu model ten był wyposażony w starsze drzwi, które nie są takie ostre gdy patrzy się pod kątem na wagon. Podmieniłem je z innego modelu i od razu widać różnicę:



i dla porównania model starszy:

_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2010, 14:27   

Wygląda przyjemnie, ja nie widzę żadnych niedoróbek.

*W celu prezentacji upewnij się że wagon jest w TRS focony od strony światła, bo tylko tak jesteś w stanie pokazać faktyczne natężenie światła na zasadniczej teksturze, cień to przekłamuje.

-> DLS.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 08-05-2010, 16:24   

Ok, dobra rada :) Wagon poleciał na DLS.
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 09-05-2010, 22:34   

Tym razem prezentuję dwuczłonowy zestaw Bhp, stacja Bydgoszcz, ze zdjęć Kilanzioma :)




Komentujcie :)
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
pysi
znawca
Krzysiek



Pomógł: 97 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1966
Skąd: Tarnów
Wysłany: 09-05-2010, 22:38   

poręcze na drzwiach wyretuszuj
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2010, 22:41   

o cholera, wlaśnie ten zestaw robiłem... dosłownie w tej sekundzie.

No ale ok, skoro już zrobiłeś, to i dobrze. Tylko tu trzeba będzie go dopieścić na maxa (bo tak go chciałem zrobić).

Zapytam:

-wymieniłeś okna czy tylko przemalowałeś 'rogi'?
-dach z oryginału czy przeróbka tego który był?
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 09-05-2010, 22:53   

Dach jest przeróbką Twojego z poznańskiego zestawu, robiłem również z Twoich zdjęć czteroczłonowy zestaw z Torunia i zrobiłem własny dach, ale nie wyszedł za bardzo... Zresztą widać go na screenach, stoi obok prezentowanego zestawu. W oknach tylko rogi robiłem. Jeśli ma być dopieszczony tak na maxa, to muszę jeszcze te i kilka innych rzeczy wtedy dopieścić, żeby żadna tekstura się nie wyróżniała od reszty. Zresztą Kilan, jak Ty robisz, to Tobie wyjdzie na pewno lepiej, masz olbrzymie doświadczenie, a nie chcę czegoś popsuć :) Moja wina, że nie wspomniałem o tym, że wykorzystuję te zdjęcia.
_________________
www.trainzart.pl
Ostatnio zmieniony przez Wujek 082 09-05-2010, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2010, 23:00   

E tam, nie przejmuj się, spodziewałem się że ktoś to chwyci, bo te oliwkowe piętrusy były za fajne żeby długo leżały nie ruszone. Stąd od razu zrobiłem tego krótkiego z ciężką przebudową modelu, ma inne mapowanie, dużo lepsze i jest ogółem fajniejszy niż poprzednie modele.

Ok, więc tak: ostatnio dopieszczam cholernie modele do najmniejszej kreski a tym bipom nie chciałem darować więc tu masz liste rzeczy którymi będziesz musiał się popisać :) To nie będzie łatwe, ale zapewniam że efekt zmiażdży.

-Całkowita wymiana wszystkich głównych tekstur, burty, czoła, okna, dach, napisy.
-Dopieszczenie spasowania i nałożenia detali - zwłaszcza na ścianie czołowej.
-cienie pod wywiewkami na dachu.
-Retusz poręczy itp.

*na chwile obecną możesz zrobić tylko 2-człona, bo 4-człon nie istnieje w tej najnowszej wersji, co troche nas hamuje, ale jeszcze pare dni i będzie i to dostępne. Na razie powalcz z czołem, bo tam jest najsłabiej - reszta na moje oko całkiem niezła. Zrób co sie da, potem mi podeślij jak nie dasz rady z dachem walki wygrać, spróbuję go jakoś rozwalić.

P.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 09-05-2010, 23:15   

Część z tych rzeczy już jest zrobiona :) np. burta jest w jednym kawałku ze zdjęcia, poręcze z drzwi też wyretuszowałem. Czoło zrobię całkiem od nowa. Z dachem powalczę, jak uznam, że efekt wciąż jest marny, to wtedy zostawię to Tobie. Jak tylko ogarnę to wszystko, to prześlę Ci na maila. Biorę się do roboty :)

No i dzięki za motywację :)
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-05-2010, 12:50   

No i co? Jak postęp? Teraz jak na to patrze to nawet całkiem do rzeczy ten dach, co prawda samoróbka, ale wiem że przy takim prześwietleniu będzie ciężko.

Natomiast mam nadzieję, że dla każdego członu osobno wywlekałeś główne tekstury, w wypadku tej wygniecionej oliwkowej faktury to nie banał.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 20-05-2010, 10:16   

Prace idą na przód, powoli, bo staram się uzyskać maksymalnie dobry efekt. Niestety musiałem na tydzień odłożyć zabawę, bo miałem wyjazd na praktyki terenowe z uczelni, który trwał tydzień. Tak na marginesie wspomnę, że byłem w Sudetach, może bardziej okolice Kłodzka i Kudowy, ale i Ścinawkę Średnią widziałem - są tam prowadzone jakieś poważne prace na torze, ale niestety nie jestem poinformowany o co chodzi... ;)

Wracając do piętrusów - dzisiaj za godzinę będę już w domu i wracam do roboty, jak będą już konkretne wyniki, to się odezwę.

Pozdrawiam!
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
bazler71
zaawansowany


Pomógł: 7 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 951
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 20-05-2010, 16:11   

Już Cię powiadamiam o co chodzi w Ścinawce - otóż odtwarzana jest linia do Tłumaczowa na potrzeby poswtającego Kamieniołomu - jeszcze niedawno nikomu sie o tym nie śniło - w wakacje były tam krzaki i chwasty a tor urywał sie zaraz za stacją - byłem. Fajnie że tak to wyszło
_________________
Żeby mi się chciało chcieć...
 
 
 
makaron1970
super trainz


Pomógł: 17 razy
Wiek: 53
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 524
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 20-05-2010, 16:26   

Ja tylko dopowiem, że linia ta jest remontowana tylko dlatego, ze właściciel kamieniołomu nie dostał pozwolenia na samochodowy transport urobku, wykupił więc na własność tereny wzdłuż szlaku i na własny koszt buduje tą linię 8-)
_________________
makaron TANE&TRS2019 http://makaron.krb.com.pl/
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 21-05-2010, 21:41   

Dzięki chłopaki za informacje, dobrze wiedzieć o co chodziło. A teraz do rzeczy.

Po długich bojach piętrus nabrał już jakiejś formy - moim zdaniem na tyle, by się podzielić rezultatem prac. Prawie wszystkie tekstury (a kluczowe wszystkie) są zrobione od podstaw ze zdjęć. Nie obyło się rzecz jasna bez potraktowania tego pędzelkami itp, bo zdjęcia tego jednego zespołu różnią się mocno naświetleniem i to też mi zajęło tyle czasu.



Na pewno rzuca się w oczy, że oba człony różnią się nieco kolorystycznie - w rzeczywistości też tak jest, jeden człon ma wyraźne ciemne płaty kontrastujące z bardziej zielonymi i jest przybrudzony zaciekami, natomiast drugi jest jednolity i jaśniejszy.
_________________
www.trainzart.pl
Ostatnio zmieniony przez Wujek 082 21-05-2010, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-05-2010, 22:30   

No dobrze,

Na początek musisz mi wybaczyć, że to tyle trwało. Oczywiście widziałem Twoją pracę już wczoraj wieczorem, ale od pewnego czasu jestem chroniczną ofiarą konfliktu czasu z przestrzenią i po prostu nie nadążam już z tym wszystkim. Pociesz sie, że takich jak Ty jest więcej, i ich prace też leżą na moim mailu w oczekiwaniu na to aż sie do nich dobiorę.

Generalna uwaga:

-dobra robota. Widać że robisz dobrze to za co się zabierasz i masz nieco lepsze wyczucie niż przeciętniak w kwestii tonu, cienia, światła i barwy. W tej naszej zabawie pliczkami tga i bmp to jest najważniejsze.

Szczegółowe uwagi, a jest ich kilka, wyślę Ci wraz z modelem na maila, jest tam pewne minimum poprawek, ale ogółem jesteś 'w sednie sprawy', że tak sie wyrażę.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 24-05-2010, 20:55   

Podciągnąłem co się da pod stan rzeczywisty, a w tych miejscach, gdzie z różnych przyczyn się nie dało - by wyglądało jak najlepiej. Zastosowałem się też do wszystkich Twoich uwag Piotrze, mam nadzieję, że będziesz zadowolony :)



I jak?
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 31-05-2010, 21:43   

Kolejna Bipa, tym razem pełna i z Torunia. Bardziej zielona od poprzedniej, mniej brudna i powybijana blacha, za to trochę bardziej widoczne są miejsca spawania (chyba :P):

_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
Maciek
super trainz
oczekiwacz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 440
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 31-05-2010, 22:15   

Zapomniałeś o mocowaniu buforów do blachy, poprawiłbym też przejście między dachem, a czołem. Poza tym, świetna Bipa ;-)
Ostatnio zmieniony przez Mannerheim 31-05-2010, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 01-06-2010, 12:01   

Prawda, zapomniałem o mocowaniu, spasowanie też poprawiłem, chociaż w zależności od naświetlenia różnie to wygląda - dla porównania screen z TE i z TC (oba screeny robione "w południe"):

_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2010, 12:07   

Właściwie to wygląda całkiem spoko, skręcałeś człon po członie główne tekstury? Okna itp to można przenosic w tym układzie, acz indywidualne zawsze lepsze.

Na ostatnich skrinach wszystko wydaje się być ok. Fajny zespół, co prawda to malowanie nie przypomina żadnego z pierwotnych ale jakoś naturalnie zdaje się pasować do tych zespołów.

Nie mam uwag.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 01-06-2010, 12:43   

Ze względu na różny stopień naświetlenia zdjęć, tekstury starałem się indywidualizować, ale każdy człon ma trochę z pierwszego w celu zachowania tej samej barwy. Na szczęście różnice pomiędzy członami są tak niewielkie, że ciężko nie było, np w obu środkowych członach spawy pomiędzy oknami są grubsze w niż skrajnych i udało mi się je wyciągnąć ze zdjęć, dopasować tonację i zmontować tak, jak wygląda to na screenach. Dodatkową trudnością był fakt, że zdjęcie było trochę kopnięte i jakbym robił w całości teksturę to byłaby zbyt krzywa, dlatego (jak na moje umiejętności) konieczne było wycinanie. Jeśli to za mało, to mogę się jeszcze trochę pobawić w wyciąganie smaczków, jakieś zacieki, brudy, czy coś w tym stylu :)
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2010, 12:49   

niee, chyba nie trzeba. Spróbuj pierdyknąć parę perspektywek zespołu w całości przy właściwym naświetleniu (godziny 8-10 rano albo 14-16) tak by pokazać jak prezentuje się oświetlony w węźle, na stacji lub na szlaku i chyba tyle. Bardzo fajnie.
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
KWK Kebab
znawca
Oberschlesien



Pomógł: 24 razy
Wiek: 30
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1243
Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-06-2010, 14:04   

Skrajne okna na burcie http://www.fotosik.pl/pok...e3ba0e8d82.html Alphę masz deczko nie spasowaną z tex. Poza tym grubo.
_________________
http://osb.cal.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group