FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ryszard
22-09-2014, 20:26
Pociąg spcejalny
Autor Wiadomość
kapi27
super user



Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 171
Skąd: Iłża
Wysłany: 22-09-2014, 11:42   Pociąg spcejalny

Witam szanownych forumowiczów, chciałem wam przedstawić historię, jaką przeżyłem wczoraj na stacji w Radomiu.
Wczoraj około godziny 15:10 jako, że miałem jechać osobówką do Skarżyska-Kamiennej wszedłem na peron 3 i grzecznie czekałem aż pan mechanik otworzy drzwi. Gdy już drzwi się otworzyły wszedłem do pociągu i zadzwonił mi telefon, ale w pociągu było głośno ( jakaś grupka ludzi dosyć głośno się śmiała ), więc wyszedłem na peron i odebrałem telefon. Wtedy podeszli do mnie SOK-iści i kazali schować się szybko do pociągu, więc posłusznie wykonałem polecenie i tam wbiegłem. Po jakiejś minucie przejechały 3x KM EN57 z tablicami na Kraków Główny pełne kibiców , którzy wyrzucali petardy na perony. Jakieś 200m za stacją, rozległy się syreny policyjne na przejeździe, który tam się znajduje i po minucie ucichły, a na dworcu zebrało się około 10 SKO-istów. Teraz nasuwa mi się pytanie. Co to był za pociąg? Skąd on jechał? Czy na jakiś mecz?
 
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 22-09-2014, 11:47   

Skoro były trzy kible kibiców to raczej jechali na jakiś mecz bądź też z niego wracali...
 
 
UAZ 
znawca
Automatyk



Pomógł: 54 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 1617
Skąd: Kargowa/Wolsztyn
Wysłany: 22-09-2014, 16:00   

To nie jest żadna sensacja, regularnie takie bydłowowy jeżdżą po kraju. Na FB kilka grup informuje o ich przejazdach, poszukasz a znajdziesz.

Następnym razem też szybko się chowaj, kilku MiKolków nagrywających taki skład dostało już kamieniem czy butelką.


Dla porównania: obcokrajowcy jadą na mecze EURO2012 http://youtu.be/wbnApVY0mt4
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-09-2014, 16:45   

UAZ napisał/a:

Dla porównania: obcokrajowcy jadą na mecze EURO2012 http://youtu.be/wbnApVY0mt4


takie porównania to możesz sobie darować naprawdę...
Myślisz ze nasi KIBICE jeżdżą inaczej? też są grupy, które jadą z kulturą i potrafią się zachować i mogli by jechać każdym pociągiem...

tak samo i za granicą zdarzają się grupy kiboli, którzy demolują składy w czasie jazdy...


więc takie porównanie ze obcokrajowcy jadą (red. spokojnie) na mecz a u nas to bydło tylko jest bardziej niż słabe

https://www.youtube.com/watch?v=fVyQFiYVSlk
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
Ostatnio zmieniony przez zolwik 22-09-2014, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kapi27
super user



Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 171
Skąd: Iłża
Wysłany: 22-09-2014, 18:12   

To teraz następne pytanie :D Czy kierownik pociągu lub konduktor sprawdza im bilety? Na przykład na jego miejscu bałbym się wyjść i kontrolować, jak np. jakiś kibol nie będzie miał ważnego biletu, a kierownik będzie chciał go spisać, to przecież może dostać po twarzy od tego typu ludzi.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-09-2014, 18:43   

kontrola biletów to obowiązek drużyny konduktorskiej. i chyba tyle w tym temacie.
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 22-09-2014, 19:32   

Niestety w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo. Obowiązek obowiązkiem, ale w wielu przypadkach obsługa pociągu albo nie podejmuje kontroli biletów albo próbują i po kilku skasowanych biletach słyszy jeden z drugim żeby spier... i na tym kończy się kontrola.
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-09-2014, 19:45   

czy i jak wykonują swoją prace to już ich sprawa. więc nie ma o czym dyskutować
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
UAZ 
znawca
Automatyk



Pomógł: 54 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 1617
Skąd: Kargowa/Wolsztyn
Wysłany: 22-09-2014, 19:59   

Jest też inna opcja - przed wyjazdem pociągu tworzy się kordonik, i wpuszczani do pociągu są tylko ludzie z biletami. Sytuacja widziana na Poznaniu Głównym, peron 4a. Praktyczne i sprawne, kierpoć nie musi się potem przeciskać. Tylko nie zawsze są do tego warunki, a szkoda.
 
 
 
Zwinny
zaawansowany


Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 912
Skąd: Chorzów
Wysłany: 22-09-2014, 20:17   

kapi27 napisał/a:
To teraz następne pytanie :D Czy kierownik pociągu lub konduktor sprawdza im bilety? Na przykład na jego miejscu bałbym się wyjść i kontrolować, jak np. jakiś kibol nie będzie miał ważnego biletu, a kierownik będzie chciał go spisać, to przecież może dostać po twarzy od tego typu ludzi.


Jeśli pociąg jest specjalny tylko dla kibiców to opłata za przejazd jest pobrana przy zakupie biletu , płacisz np 100 zł w tym masz bilet 30 a 70 przejazd. A w pociągu już nikt nie chodzi i nie sprawdza biletów. Tak to wygląda , wiem bo sam już na kilku wyjazdach byłem ;)

Pozdrawiam
Adam
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole
Wysłany: 22-09-2014, 20:26   

Dobra, wymieniliśmy poglądy i starczy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group