FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: ryszard
01-04-2020, 10:41
Śląska Kolej Górska
Autor Wiadomość
Valium
nowy


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Katowice/Zawiercie
Wysłany: 11-11-2012, 23:25   

Ok, tylko problem w tym, że mi się pierwszy raz nie wysypuje lista z KUID'ami. Poza tym nie sądzę, że wszystkie się znajdą w necie, bo szukam już z dobre 8 miechów, dlatego szukam osoby, co by mi mogła to wysłać, albo coś, a osób, które mają to na kompie jest pewnie mało; niestety.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-11-2012, 23:28   

powtarzam.
szukaj to co jest dostępne.
a jeśli czegoś nie ma to to pisz w odpowiednim temacie

koniec.
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
zimny007
nowy


Wiek: 25
Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 47
Skąd: Barwice
Wysłany: 02-03-2016, 14:40   

Ja mam taki sam problem jak kolega, który pisał w ostatnim poście na stronie 16. Dotyczy on pojawiających się torów przed pociągiem i znikających zaraz za nim. Chodzi o tory od Węglińca do Bolesławca. Bardzo proszę o pomoc.
 
 
 
bartek0107 
świeżak


Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: D29:007
Wysłany: 02-11-2016, 18:36   

Istnieje jeszcze jakaś możliwość skompletowania kuidów, ew. pobrania gotowej paczki? Pozdrawiam!
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 28-01-2018, 19:28   

Witam serdecznie, po dłuższym postoju projekt wraca do życia, aktualnie jest rozbudowywany, kilometr po kilometrze... Na pierwszy projekt idzie linia 283 odcinek Zebrzydowa - Niwnice, w drugim etapie zostanie połączony Węgliniec ze Zgorzelcem przez Pieńsk, mapa budowana jest w takim stylu jakim została wydana kilka lat temu, z aktualizacją części dodatków na nowe.
Druga sprawa do wszystkich twórców dodatków, czy będzie zgoda na nieoficjalną pakę wszystkich dodatków do mapy? taką paczkę mogę przygotować i link do niej pojawiłby się tutaj w temacie.



screeny robocze, miłego oglądania.
 
 
 
fallowdeer
zaawansowany
Wałbrzyszak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 758
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-01-2018, 15:29   

Świetna wiadomość :mrgreen: trzymam kciuki!
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 01-02-2018, 12:25   



Po kilku dniach budowy powstał pierwszy na linii duży zakład produkcyjno-wydobywczy gliny kaolinowej Surmin Kaolin Nowogrodziec, fabryka ma interaktywny tor do ładunku piasku, jeden tor ładunkowy i trzy postojowe. Charakterystycznym elementem dla zakładu jest suwnica pomostowa, która to w rzeczywistości ładuje glinę na wagony, w trainz odbywa się przez mały fragment toru opisanego powyżej.

Drugim dużym zakładem produkcyjny kilkaset metrów dalej była Cegielnia, dziś już niestety jest już nieczynnym obiektem popadającym w ruinę. Do fabryki jak pokazuje zdjęcie satelitarne prowadził tor do bocznicy, obecnie nie istnieje, pozostał wąwóz po torowisku. Myślę, że w tranzie powstanie czynny zakład z czynną bocznicą kolejową.



https://www.bazakolejowa....e136c01c3-2.jpg

Panorama na Nowogrodziec:


Na linii 283 można znaleźć kilka ciekawych obiektów przemysłowych, po których pozostały dziś już tylko szczątki lub ruiny, w trainzie jest możliwość powołana ich do życia. Ciekawym obiektem jest również fabryka materiałów ogniotrwałych w Gościszowie, kilka kilometrów od Nowogrodźca:
http://www.jelenia.rail.p...w_BZMO_1998.png
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 01-02-2018, 12:59   

Czytając opis widzę, że chcesz się cofnąć czasowo i bardzo dobrze. W związku z tym pytanie: jaki lata będzie odzwierciedlać mapa? W jakiej wersji gry robisz i na jakiej siatce ( jeżeli wersja 2009+)?
https://postimg.org/image/pnp3xq1qt/ Co prawda Twoja mapa ale zasugerowałbym wymianę zielska na nasze, lżejsze i dużo ładniejsze. To spline, to można by wymienić na Bogdana.
https://postimg.org/image/cwaxr87ed/ https://postimg.org/image/twtu0251x/ tutaj też by się zdało. Nie tylko względy estetyczne ( to rzecz gustu i przyzwyczajenia) ale i wydajnościowe. Produkcja Bogdana zdecydowanie wygrywa.
Najważniejsze, że wracasz do mapy po tak długim czasie :-P
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 01-02-2018, 15:08   

Odnośnie okresu na mapie to jest to trochę nie wyjaśnione do końca, ponieważ są zawarte elementy historyczne jak i te, które są obecnie, więc okresowa różnorodność. Ts2010, jeśli chodzi o siatkę to tego nie zmieniałem bo mapa przeszła z Trs2006, a tam jest 10, dobrze piszę? Co do roślinności to chętnie bym ją zmienił, ale jest jeden szkopół otóż taki, że na całej mapie jest ta roślinność i nie chce mieszać ze względów estetycznych, po za tym wymiana wiąże się z dużą ilością pracy ( ale tego nie wykluczam), aczkolwiek na pewno ją sprawdzę. Jeśli można to po prosiłbym kuid Bogdana. Kontynuuje projekt jako całość i na obecną chwilę jest ok 190 km tras z Dolnego Śląska. Myślę, że mimo niektórych niezgodności jak ramy czasowe i mix różnorodnych dodatków to po mapie będzie się miło jeździć, w końcu jeden z większych projektów w polskim trainz. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 01-02-2018, 15:32   

Cytat:
Myślę, że mimo niektórych niezgodności jak ramy czasowe i mix różnorodnych dodatków to po mapie będzie się miło jeździć, w końcu jeden z większych projektów w polskim trainz. Pozdrawiam serdecznie.

Właśnie z tego powodu warto to zrobić czyli wymienić całe zielsko, tu masz adres: http://bbf11.krb.com.pl/ lub pobrać paczkę all: Kuid 173000 ALL ( jest pod profilem Bogdana)
Odnośnie siatki, to też przesiadając się na 2010 przerabiałem. Wszystko zależy od tego czy będziesz robił dużo nowych segmentów, czy zostają stare powiększone o niewielką ilość nowych. Dla mnie było warto, te trzydzieści parę przerobić ze względu na łatwiejsze kształtowanie gruntu i np. rezygnację z nasypów jako dodatków. Przy zmianie, jedyne co wygląda inaczej, to tex gruntu ale to już łatwe do przerobienia. Jak co to wszystko piszę z własnego doświadczenia.
 
 
 
Bogdan
zaawansowany
bbf11



Pomógł: 32 razy
Wiek: 61
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 811
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 01-02-2018, 21:08   

Jak chcesz tę mapę zrobić na dzisiejszą modłę, to musisz sporo na niej wymienić. Roboty mnóstwo, ale się opłaca. Cierpliwości.
_________________
Drobnica

Kuid 173000 ALL
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 02-02-2018, 17:13   

Witajcie, podejrzewam, że kierujecie się na wzorzec mapy Lublin Dorohusk? Mam rację? Jeśli tak to byłaby wymagana całkowita wymiana większości dodatków, a szczerze powiem Wam Panowie, nie mam za bardzo na to czasu by przekopać od nowa mapę, w ciul roboty, na pewno by się opłacało, ale czas! Kilometry Panowie, kilometry.... Wracają do mapy Lublin Dorohusk, roślinność na niej wygląda w porządku jak i cała mapa, ale u mnie chodzi ona klatkowo, przycina i obawiam się, że gdybym zrobił wymianę to mogłoby mieć podobny skutek, aczkolwiek nie koniecznie tak musi być. Zastanawiam się tak w ogóle co jest wyznacznikiem standardu budowy map? Myślę, że można zbudować całkiem fajną mapę używając również starych obiektów, większość z nich jest wizualnie bardzo dobra i nie obciąża trainza. Roślinność Bogdana jest bardzo fajna, wyraźna i realna, ale na pewno zastosowałbym ją budując całkowicie nową mapę od 1 segmentu. Tutaj w projekcie chce posiłkować się tym co już było użyte, ale żeby nie zniechęcać Was dodam, że na bieżąco coś zawsze w mapie zostaje wymienione na nowe. Jest w tranzie opcja podmiany dodatków, czy ktoś korzystał z tego narzędzia? U mnie próba podmiany skonczyła się wysypaniem mapy, znikanie obiektów.
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 02-02-2018, 18:06   

Cytat:
Wracają do mapy Lublin Dorohusk, roślinność na niej wygląda w porządku jak i cała mapa, ale u mnie chodzi ona klatkowo, przycina i obawiam się, że gdybym zrobił wymianę to mogłoby mieć podobny skutek
Przycina, bo to drzewa Pofiga i to bez poprawy na lżejsze.
Cytat:
U mnie próba podmiany skonczyła się wysypaniem mapy, znikanie obiektów.

Jak co to u mnie takie zjawisko nie występuje i nie wiem co to wysyp do windy (przynajmniej na razie).
Cytat:
Witajcie, podejrzewam, że kierujecie się na wzorzec mapy Lublin Dorohusk?
pudło :-P . Zobacz sobie mapę Bogdana "Poligon" to mniej więcej zobaczysz do czego trzeba równać, a w górę, to i owszem.
Cytat:
nie mam za bardzo na to czasu by przekopać od nowa mapę, w ciul roboty, na pewno by się opłacało, ale czas! Kilometry Panowie, kilometry....

Pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł i biegunce, a dodatkowo czasy tow. Stachana minęły. Od czasu kiedy zrobiłeś mapę minęła cała epoka, parę wersji gry się przewinęło, a i Nasi Kochani Twórcy nie zasypiali gruszek w popiele :-P . Natworzyli różnych cudów, że tylko brać i stawiać na mapy. Co do starych obiektów, to niektóre wytrzymały próbę czasu, inne nie. Kiedyś dawno temu była posucha w dodatkach. Teraz to jest taka różnica jak między sklepem za PRL-u (przy jego końcu), gdzie był ocet i puste półki, a obecnymi sklepami.
Tak jak pisałem wcześniej decyzja Twoja, tylko pamiętaj, że lepiej teraz więcej stracić czasu na poprawy niż później żałować, że się nie zrobiło. W każdym razie trzymam kciuki i życzę powodzenia w dłubaniu.
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 09-02-2018, 21:56   

Po kilku dniach prac powstał odcinek Zebrzydowa - Nowogrodziec... miłego oglądania.













 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 12-02-2018, 12:59   

Robocze screeny z okolic Nowogrodźca:





Wbrew temu może się wydawać, że mapa jest "ciężka", duża ilość obiektów...itp przemawiają za klatkowaniem mapy, nie mniej jednak działa to płynnie, przy takiej kombinacji dodatków i dość sporej ilości segmentów.
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 14-03-2018, 12:03   

... Powoli do przodu, kolejne kilometry mapy powstają... na roboczych screenach przedstawiony poniżej jest odcinek Nowogrodziec - Gościszów, aktualnie budowany jest szlak z Gościszowa do Niwnic z ładownią i kopalnią, a później do samego Lwówka Śląskiego, którego bardzo brakuje w projekcie. Po tym etapie przestawiam się na kierunek do Pławny Górnej, obecnie linia zlikwidowana i zastąpiona ścieżką pieszo- rowerową. Na osobny etap zasługuje również ładownia Rakowice, która również będzie zbudowana.

Wieś Gościszów, przystanek osobowy Gościszów, fabryka materiałów ogniotrwałych:


















 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 19-03-2018, 22:09   

Kilometr po kilometrze.... zbliżamy się do stacji Niwnice...





 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 21-03-2018, 23:24   

Stacja w Niwnicach, w trakcie budowy...


 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 23-03-2018, 22:32   

Przejazd testowy na linii:

https://youtu.be/DgHM64tTdxI
Ostatnio zmieniony przez UBE 23-03-2018, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maluch506
user


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 53
Skąd: RPA
Wysłany: 02-04-2018, 17:20   

Obejrzalem film , szkoda ze nie ma widoku z kabiny . Ale klimat , a zwlaszcza te dzwieki super dobrane - ekstra robota.
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 09-04-2018, 10:35   

Klimat musi być, pozdro dzięki :)
A tymczasem prace trwają cały czas, na screenach roboczych Lwówek Śląski:







Miłego oglądania...

Obecnie łączony jest Lwówek z Niwnicami, następnie prace ruszą w kierunku Nowej Wsi Grodziskiej i Pławny Górnej.

PS: do projektu pojawi się kilka dedykowanych obiektów: będą to wiejskie chaty, bloki z wielkiej płyty i dźwięki otoczenia.
Ostatnio zmieniony przez UBE 09-04-2018, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bismarck1969 
super user


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Cze 2017
Posty: 147
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-04-2018, 11:29   

A czy Lwówek będzie miał polaczenie z Jelenia Góra?
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 09-04-2018, 11:53   

Właśnie się nad tym zastanawiam, ale to na pewno będę myślał na koniec zaplanowanych prac, z tym odcinkiem będę miał kilka problemów min zgranie z Jelenią Górą, która jest na mapie i która za bardzo "ucieka" od konturu linii, aczkolwiek jest rozwiązanie połączenie przez portal wykorzystują tunel we Wleniu lub w Pilchowicach, no zobaczymy, póki co mam w planach Pławnę Grn, i linię aż do Jerzmanic Zdroju i Złotoryi, to jest mój priorytet, a dodam, że mimo to, że szlak jest nieczynny to dość dobrym stanie, większość torowisk jest zachowana, po oględzinach na żywo śmiem tak twierdzić. Za klika dni wybieram się do Nowej Wsi Grodziskiej, Pielgrzymki i zwalonego mostu w Jerzmanicach Zdroju. Żal mi stacji w Skorzenicach, zdewastowana do zera i na dodatek dzikie śmietnisko opon (Janusze i Mirki pierrr... bez obrazy osób o tym imieniu) foto:



 
 
 
marconet
super user


Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 183
Skąd: Łapy
Wysłany: 09-04-2018, 14:35   

Ładny ten budynek stacyjny (oczywiście nie w stanie obecnym) a mentalność chyba większości polaków co nie potrzebne i nieużywane to zniszczyć ,zasyfić aby na mojej posesji było czysto (choć i to nie zawsze się sprawdza).
_________________
Warsztaty Wagonów Kolejowych w Łapach dawniej ZNTK Łapy
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 09-04-2018, 16:31   

Budynek owszem, poszperam po necie, może uda mi się znaleźć stare fotografie z czasów świetności dworca, natomiast dworzec w Nowej Wsi Grodziskiej ma się całkiem bardzo dobrze i to z wieżą wodną, później zamieszcze foto. Pozdro men.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group