FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze znikającym/urywającym/zacinającym się dzwiękiem
Autor Wiadomość
lbn6
nowy


Wiek: 37
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-12-2014, 16:28   Problem ze znikającym/urywającym/zacinającym się dzwiękiem

Mam problem:
Buduję swoją własną mapę (lata 70/80, fikcyjna) i od pewnego czasu we wszystkich lokach, wagonach znika dźwięk, lub się urywa, zacina etc.. W kabinie lokomotywy raz słychać raz nie zależny od ustawienia kamery w którą stronę patrzę. Dźwięk syreny podobnie, słychać tylko blisko loka, albo w ogóle. Np: naciskając klawisz syreny nic nie słychać, puszczając go słychać tylko mikrosekundowy cichy dźwięk syreny. Próbowałem reinstalacji trainza, jednak nic nie pomogło. Dodam że miałem większe mapy na trainzie i więcej loków na mapie i nic się nie działo. Symbol karty dzwiękowej to (chyba, mam nadzieję że to to) Realtek HD Audio output, RtkHDAud. sys .POMOCY ! :)
 
 
 
D_M
zaawansowany



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 939
Skąd: Jastrzębie
Wysłany: 28-12-2014, 08:51   

Jaki masz build w TS2009 :?: W innych grach z dźwiękiem jest ok :?:
Nie mam tej wersji trainza, ale pamiętam że w tej wersji nie chciały działać tory z podpiętymi tracksoundami od UBE i z RTS.

Ogólnie z dźwiękiem w trainzach są problemy. Ja mimo że mam dodatkową kartę dźwiękową (ASUS Xonar DG) też miałem problemy z dźwiękami, konkretnie znikanie dźwięków w kabinach ADHD.
U mnie w TS2010 build 49933 pomogło dodanie -disablerailjointsound w trainzoptions.txt, oraz zmniejszenie w bogeysoundach: min-distance oraz max-distance.

Możesz spróbować też tak zrobić, ale nie gwarantuję, że Ci to pomoże:
1. W głównym katalogu gry znajdź plik trainzoptions.txt i dodaj w nim linijkę:
Kod:
-disablerailjointsound
Wyłączysz tym wpisem wbudowane w grę dźwięki kół.

2. Zmniejsz w bogeysoundach do wózków - na początek tylko w ulubionym taborze, bo jest z tym sporo roboty - wartości w:
min-distance z 10 na 4
max-distance z 10000 na 50
_________________
TRS2006 EK build 3092, TC 3323, TS2010 49933, TS12 49922
Mapka Kaczyce-Manowce dostępna w archiwum TrainzMaps
 
 
 
lbn6
nowy


Wiek: 37
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-12-2014, 12:09   

Dzięki ;)
1. Wypróbowałem wpis w trainzoptions.txt. Nic nie dało
2. Zmniejszenie dźwięku w wózkach też nic nie dało ;(

Trainz 2009 v.3 39413
Możliwości ściągnięcia uaktualnień nie mam, bo zapomniałem hasła na konto w Auran (wiem wiem idiotyzm). Przy próbie uaktualnień było tak, że z momentem odpalenia instalatora pojawiał się niebieski ekran i reset komputera ;)
Czy Trainz naprawdę musi być tak ,,zaawansowaną" grą ?
Inne gry działają bez problemy np: Flight Simulator - wszystkie wersje !!!
 
 
 
D_M
zaawansowany



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 939
Skąd: Jastrzębie
Wysłany: 28-12-2014, 14:08   

Jeśli korzystasz cały czas z tego samego e-maila, to możesz spróbować odzyskać (zresetować) hasło: https://www.auran.com/pla...ot_password.php

Masz bardzo niski build 39413, odzyskaj hasło i zaktualizuj grę, chyba najlepiej jak gra robi to sobie sama. Trwa to wolniej, ale jest mniej problemów - trzeba mieć tylko z 5 GB wolnego miejsca na partycji systemowej.

Możesz jeszcze spróbować czy te dźwięki będą działać w TS2010. Dziesiątkę dostaniesz za mniej niż 10 złotych https://cdp.pl/produkty/trainz-2010
_________________
TRS2006 EK build 3092, TC 3323, TS2010 49933, TS12 49922
Mapka Kaczyce-Manowce dostępna w archiwum TrainzMaps
 
 
 
lbn6
nowy


Wiek: 37
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-12-2014, 19:00   

OK, wielkie dzięki, zostaje mi nie zapominać maila ;) na TS2012 na PC się dźwięk dziurawi, jedyna opcja w tej chwili to lapek a potem kupno nowego PC.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group