FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pociągi przez siebie przejeżdżają
Autor Wiadomość
acust
świeżak


Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 7
Skąd: lublin
Wysłany: 11-12-2013, 16:30   Pociągi przez siebie przejeżdżają

Witam.
Puściłem obok siebie dwa tory. Z lewego zrobiłem rozjazd do prawego i z prawego do lewego tak że tory przecinają się ze sobą. Na każdym torze postawiłem lokomotywę. Dla każdej lokomotywy ustawiłem w rozkładzie jazdę przez rozjazd do toru na drugą stronę. Jedna z prawego na lewy a druga z lewego na prawy. Postawiłem semafory i puściłem lokomotywy. No i obie dostały zielone światła i obie przejechały przez siebie skręcając na przeciwne tory. Co zrobić żeby jedna z nich miała czerwone światło i czekała aż przejedzie druga za semafor i dopiero wtedy ruszała.
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 11-12-2013, 16:33   Re: Pociągi przez siebie przejeżdżają

acust napisał/a:
Witam.
Puściłem obok siebie dwa tory. Z lewego zrobiłem rozjazd do prawego i z prawego do lewego tak że tory przecinają się ze sobą. Na każdym torze postawiłem lokomotywę. Dla każdej lokomotywy ustawiłem w rozkładzie jazdę przez rozjazd do toru na drugą stronę. Jedna z prawego na lewy a druga z lewego na prawy. Postawiłem semafory i puściłem lokomotywy. No i obie dostały zielone światła i obie przejechały przez siebie skręcając na przeciwne tory. Co zrobić żeby jedna z nich miała czerwone światło i czekała aż przejedzie druga za semafor i dopiero wtedy ruszała.


Dla trainza nie istnieje cos takiego, jak "skrzyżowanie", niestety. Jest jakaś reguła na DLS, ewentualnie spróbować uzależnić rozjazdy od siebie junctionlinkiem albo latarnią DKW (tylko trzeba ją zamaskować gdzieś w krzakach), czyli całość potraktować jak taki rozciągnięty rozjazd krzyżowy.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 21-12-2013, 16:37   

Kolega mnie zainspirował:
http://trainz.krb.com.pl/...zenia-torow,192
:-D
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group