FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Skarszewy i inne pamiątki po linii 233 i 243
Autor Wiadomość
pawel1202 
user


Wiek: 27
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2017, 10:25   Skarszewy i inne pamiątki po linii 233 i 243

Witam. Buduję mapę Pszczółki - Starogard Gdański - Kościerzyna lecz brakuje mi dosłownie wszystkiego. Nie zostało już prawie nic po kolei w tamtym rejonie. Najbardziej poszukiwany jest:
1.Układ torowy stacji Skarszewy - patrzyłem co prawda na zdjęcia, schemat torów na basemapie odstaje od zdjęć, nie mam pojęcia co zrobić w tym temacie. Starałem się narysować, ale szkoda budować tę stację bez wcześniejszego zapytania się na forum. Na pewno ktoś coś ma w głowie coś na ten temat. Dojazd do Skarszew jest dla mnie trochę problematyczny, ponieważ to po prostu daleko a tory już od dawna zaorane i na próżno ich szukać. W Skarszewach (na całej linii 233 rozbierano mijanki) były dwie rozbiórki torów, jedna na pewno przed nakręceniem tego materiału: https://www.youtube.com/watch?v=PPkt3RE7iOQ
I druga ostatnia (w 2008/2009 roku) kiedy rozebrano całą linię. Potrzebny jest mi schemat oczywiście z wszystkimi torami. Być może ktoś potrafiłby narysować tę stację. Przydadzą się też zdjęcia. Niewiele tam dzisiaj zostało.
2.Stacja Sobowidz i Gołębiewko - Z tego co wiem (a raczej mi się wydaje) stacja w Sobowidzu miała 4 tory, natomiast stacja w Gołębiewku miała 3.
Gołębiewko:


Sobowidz:


Oczywiście przydadzą się jakieś pamiątki po stacjach Liniewo Pomorskie, Liniewo Kaszubskie, Wielki Klincz i Nowy Barkoczyn oraz Krąg i Bączek (z linii 243). Szczególnie jakieś układy torowe, cokolwiek. Internet jest taki pusty na temat tych linii, większość tej kolei nie istnieje od ponad 20 lat. Nawet ekspedycja rowerowa nie pomoże mimo iż odbędzie się ich kilka w najbliższym czasie.

Również poszukiwany chętny do zrobienia modeli dworców (Skarszewy, Sobowidz, Pszczółki). Za dodatki nigdy się nie brałem, chociaż można spróbować. Jak ktoś ma czas i chęci to proszę o pomoc. Pozdrawiam

I jeszcze jeden drobny problem: TS10 jest po polsku ale polskich znaków nie mogę używać w nazwach stacji i obiektów, na tablicach itd. Co z tym mogę zrobić?
Ostatnio zmieniony przez pawel1202 08-07-2017, 10:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 08-07-2017, 10:40   Re: Skarszewy i inne pamiątki po linii 233 i 243

pawel1202 napisał/a:
I jeszcze jeden drobny problem: TS10 jest po polsku ale polskich znaków nie mogę używać w nazwach stacji i obiektów, na tablicach itd. Co z tym mogę zrobić?


Przed potrzebną Ci polską literką użyj znaku tyldy ~, następnie wpisz literę. Na przykład "~a" - uzyskasz "ą". Tylda jest obok klawisza "1" w lewym górnym rogu, uzyskujesz ją z SHIFT-em.

Jeżeli chodzi o "jakiekolwiek" materiały: Na Google Earth (nie na Google Maps, bo tu nie ma opcji "cofania w czasie") są jeszcze zdjęcia z 2006 roku, gdy jeszcze istniały tory (nie wszystkie). Łącząc to z mapą topo z geoportalu da się coś tam odtworzyć. Ewentualnie skontaktować się z dyrektorem Lewińskim z IZ Gdynia - nie dość, że dyrektor, to jeszcze miłośnik - może pomoże. Udziela się chyba na tym olsztyńskim forum miłośników.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group