FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiennik115 - dodatki do Trainz
Autor Wiadomość
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1729
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 20-08-2016, 00:11   

Wywiązek nad dachem z reguły nie obkłada się blachą falistą - jedynie robi się tzw. opierzenie muru, więc mapowanie teksturą dachu boku ścian wystających ponad płaszczyznę dachu nie ma sensu. Warto sobie przygotować tą samą teksturę fragmentu boku (np 64x64px) i ją oteksturować ten murek.

http://zamojskie.lubelska...ws/1004-008.JPG

Zresztą tutaj dobrze to widać. Poza tym jeśli budynek przeszedł jakąś modernizację to warto nadać fakturę tej ścianie, bo to nadal jest paint. Usunałbym te anteny (zostawił jedną np) na rzecz boxa udającego klimatyzator, jeśli już bawimy się w wysoki poziom szczegółów.
 
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 20-08-2016, 12:00   

Tata Muminka napisał/a:
Paanie - tam trzeba wszystko pod względem tex ogarniać na nowo.

Sama tex budynku ma 4Mb ! A sama tekstura zajmuje około 75% pliku - reszta to czarna przestrzeń.
Nie tą wersję otrzymałeś, właściwa ma 768 kb 512x512 już naprawiłem błąd i poszła taka jaka powinna być, reszta w twoich rękach :-)
 
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3987
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 20-08-2016, 17:38   

Mam wszystkie pliki i mam sporo uwag

Bryła i poly.

O ile sama bryła nastawni jest ok to inne rzeczy są do poprawki.

Wywietrzniki.


nr 1 - ma 48 poly
nr 2 ma 32

Wystarczy skopiować ten z mniejszą ilością poly i go lekko powiekszyć. Oszczędzasz 16.

Rury nr 3 ma 20 a nr 4 ma 12.

Tak samo - skopiować z mniejszą ilością i już mamy 8 mniej.

Kolejna sprawa - dół daszków powinien być bardzo ciemny. Oczywiście daszki w dół na rurę.

Komin - paintowa tekstura? Dlaczego?

W dodatku utrudniasz sobie pracę - dlaczego? Tworząc box dla komina robisz go z osobnych ścian. Przecież wystarczy zrobić 1 bok i usunąć jego dół (i tak go nie widać).

I teraz chcąc zmniejszyć komin musisz dokładnie ustawić vertexy każdej płaszczyzny. Ile czasu na to stracisz? ;)

---------------------------------

Murek na dachu - nie usunięte dolne boki - na dwóch mamy 4 poly.
W dodatku powinien mieć inną tex niż dach. nawet lekko ciemniejszą, jaśniejszą itp.

----------------------------------------------------

Daszaki - ponownie nie usunięte powierzchnie na dole, których nie widać w modelu. 6 poly.
Także tekstura inna od głównej z dachu. Po się zlewa wszystko i nie widać tych murków małych. A jak nie widać to po co dawać?
Kolejna sprawa, że nie są osadzone na dachu tylko lekko nad nim.

-------------------------------------------------------
Na głównej tex nie ma cienia od dachu a powinien być.

---------------------------------------------------------

Na tex brakuje cieni. Na szybko je dodałem. Warto ściemnić teksturę. Na dole brakuje brudu. Az się prosi o klimę jako box.

-----------------------------------------------------------------


Po co te czarne przerwy między ścianami? Wszystko powinno być połączone. Wtedy w takiej tex 512x512 jest lepsza tekstura - bo jest minimalnie większa. W dodatku trzeba ja wyostrzyć.

----------------------------------------------------------
Podsumowując to wszystko - model jest bardzo prosty do zrobienia.

Zabrałbym się od nowa za zrobienie tej nastawni wraz z opracowaniem tekstur.

Na teraz jestem na nie,
 
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 20-08-2016, 17:58   

Ja właśnie dzisiaj poprawiam elementy od podstaw ;-) (czytać znalazł się wolny czas na cały miesiąc), wcześniej zrobiłem to na szybko i dlatego tyle niedociągnięć można znaleźć,sukcesywnie będę starał się to doprowadzić do ładu zastosuję się do twoich zaleceń co mi bardzo ułatwi pracę :-) , oczywiście bardzo dziękuję za cenne podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Zmiennik115 20-08-2016, 18:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 22-08-2016, 08:53   

Pewna osoba z tego forum poprosiła mnie abym wykonał na zamówienie antenę radiołączności kolejowej składającej się z masztu i dwóch radmorowskich pałek tak też zrobiłem, do wypracowania zostały jeszcze tekstury ale wrzucam jak to wygląda wizualnie :-)
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 22-08-2016, 19:20   

Przyda się, thx.
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 17-04-2018, 16:03   

Informacyjnie,niebawem powinny się pojawić do pobierania na DLS kamery TVU,następne będą anteny radio-łączności.
 
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 09-12-2018, 12:40   

Wkrótce w downloadzie pojawi się dodatek :Stabilizator położenia iglic,często stosowany w rozjazdach przy napędach Bombardiera.
46 poly
grafika:144Kb



Posiadam wersję z widocznym prętem i bez jak ktoś by chciał :-) .
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-12-2018, 15:37   

Stabilizator to może być w srodku. Sama ta blacha to jest tylko osłona. Może to być osłona zarówno stabilizatora jak i zamknięć nastawczych
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 09-12-2018, 19:52   

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Przystanek_Osobowy_D%C4%85browa_Niemodli%C5%84ska_-_uk%C5%82ad_torowy.jpg
- ta osłona zaprezentowana powyżej nadaje się raczej tylko na osłonę stabilizatora iglic pasuje, osłona zamknięcia nastawczego składa się zazwyczaj z trzech blaszanych pokryw, z których jedna większa znajduje się wewnątrz toku szynowego, a dwie mniejsze na zewnątrz (jak na zdjęciu), osłonę zamknięcia nastawczego trzeba by więc wymodelować jako osobny dodatek.
Nie mniej jednak dodatek zacny, i przyda się na pewno.
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 09-12-2018, 19:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maszynista82
super user


Wiek: 41
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 145
Skąd: Żywiec
Wysłany: 09-12-2018, 20:26   

Aikozann napisał/a:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Przystanek_Osobowy_D%C4%85browa_Niemodli%C5%84ska_-_uk%C5%82ad_torowy.jpg
- ta osłona zaprezentowana powyżej nadaje się raczej tylko na osłonę stabilizatora iglic pasuje, osłona zamknięcia nastawczego składa się zazwyczaj z trzech blaszanych pokryw, z których jedna większa znajduje się wewnątrz toku szynowego, a dwie mniejsze na zewnątrz (jak na zdjęciu), osłonę zamknięcia nastawczego trzeba by więc wymodelować jako osobny dodatek.
Nie mniej jednak dodatek zacny, i przyda się na pewno.
.
A jakby powstał cały taki dodatek osłona stabilizatora wraz z napędem zwrotnic jak na powyższej cytowanej fotografi? pozdrawiam. Ten niczego sobie dodatek
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 10-12-2018, 08:21   

maszynista82 napisał/a:

A jakby powstał cały taki dodatek osłona stabilizatora wraz z napędem zwrotnic jak na powyższej cytowanej fotografi?


A po co? Wystarczy wziąć dowolny napęd i wstawić osobno pokrywę zamknięcia. Większa uniwersalność. A stabilizator nie jest umieszczany na wysokości napędu :-)
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group