FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ukryte dodatki
Autor Wiadomość
Aeronlight 
nowy

Wysłany: 11-04-2020, 20:44   Ukryte dodatki

Dobry wieczór wszystkim słuchaczom, z góry przepraszam jeśli to zły dział, ale nie mam pomysłu do czego można by to podciągnąć. Do rzeczy kupiłem pro train perfect 2 razem z mapą -Straßenbahn - Großstadt, i zauważyłem. że ma obiekty których nie da się używać tylko jedynie zmieniać ich wysokość. Poniżej screen z configu tej mapy. Dodam, że podobne obiekty są w trainz modula city tylko, że one istnieją w CMP. Czy ktoś ma pomysł, albo już do tego doszedł jak sprawić żeby te obiekty zaczęły być używalne ? Oczywiście mapa działa w TS2009 i w tej wersji chciałbym mógł używać tych obiektów o ile się da :D
Ostatnio zmieniony przez Aeronlight 11-04-2020, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

PTram
trainz
ptram

Wysłany: 12-04-2020, 09:29   

A w CMP są widoczne? Przerabiałem to. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w configu każdego takiego dodatku jest wpis, który należy usunąć. Niestety nie pamiętam jaki. Po świętach zajrzę i dam znać. Najlepiej wklej config takiego dadatku.
Ostatnio zmieniony przez PTram 12-04-2020, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 12-04-2020, 09:30   

Screen z configu mapy nic tu nie da. Pewnie te dodatki mają jakis atrybut blokujący albo ukrywający je w grze.
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.3: 11.04.2020

Aeronlight 
nowy

Wysłany: 12-04-2020, 22:20   

Jeśli chodzi o dodatki z Trainz Modula City to w configu mają wpis "secret" i wystarczyło zmienić wartość z 1 na 0 i zostały już widoczne w grze, a tutaj niestety własnie nie ma ich widocznych w CMP. Wydaje mi się, że może to obiekty wygenerowane razem z mapą bo tak to powinny mieć jakiś swój nr kuid.

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 13-04-2020, 08:50   

Aeronlight napisał/a:
Jeśli chodzi o dodatki z Trainz Modula City to w configu mają wpis "secret" i wystarczyło zmienić wartość z 1 na 0 i zostały już widoczne w grze, a tutaj niestety własnie nie ma ich widocznych w CMP. Wydaje mi się, że może to obiekty wygenerowane razem z mapą bo tak to powinny mieć jakiś swój nr kuid.

Proponuję hack :-)
Zainstalować ten pakiet, po bożemu. W całości. A potem zainstalować jeszcze raz. Przecież przy ponownej instalacji tego samego dodatku (dodatków) gra się grzecznie pyta, czy nadpisać, czy pominąć. Jeżeli da się "nadpisz", to dodatki zostają wrzucone jako "otwarte do edycji", z plikami i configami "na wierzchu - i tu już można grzebać :-)
W errorach i trawnikach nawet się nie pyta, tylko od razu otwiera do edycji.

Nie wydaje mi się, żeby w Trainz dało się mieć "dodatki wygenerowane z mapą", bo ktoś by musiał wymodelować całą mapę w maxie od A do Z :-) Pewnie są, tylko pochowane.

PTram
trainz
ptram

Wysłany: 13-04-2020, 10:31   

RBach napisał/a:
Aeronlight napisał/a:

Proponuję hack :-)
Zainstalować ten pakiet, po bożemu. W całości. A potem zainstalować jeszcze raz. Przecież przy ponownej instalacji tego samego dodatku (dodatków) gra się grzecznie pyta, czy nadpisać, czy pominąć. Jeżeli da się "nadpisz", to dodatki zostają wrzucone jako "otwarte do edycji", z plikami i configami "na wierzchu - i tu już można grzebać :-)
W errorach i trawnikach nawet się nie pyta, tylko od razu otwiera do edycji.

Nie wydaje mi się, żeby w Trainz dało się mieć "dodatki wygenerowane z mapą", bo ktoś by musiał wymodelować całą mapę w maxie od A do Z :-) Pewnie są, tylko pochowane.

Może być w cmp ustawione automatyczne zatwierdzanie, więc w opcjach cmp należy to zmienić.
Ostatnio zmieniony przez PTram 13-04-2020, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 13-04-2020, 10:46   

PTram napisał/a:

Może być w cmp ustawione automatyczne zatwierdzanie, więc w opcjach cmp należy to zmienić.

A to nie działa tylko przy instalowaniu czegoś, czego jeszcze nie było? Przy nadpisywaniu chyba nie, zawsze otwiera do edycji.

PTram
trainz
ptram

Wysłany: 13-04-2020, 10:50   

U mnie właśnie musiałem zmienić. Przypadkiem coś klikńąłem i każde nadpisanie poprawionego modelu mi z automatu zatwierdzało. Może to zależy od wersji.

Aeronlight 
nowy

Wysłany: 13-04-2020, 13:25   

To prawda, mój trainz automatycznie zatwierdza wszystkie dodatki, o ile się nie mylę to trzeba wyłączyć w ustawieniach cmp, jak tylko będę w domu to spróbuje zrobić tego hacka, ale najpierw pogrzebie w ustawieniach żeby wyłączyć to zatwierdzanie 😊

Odpowiedz do tematu