FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Reset sesji.
Autor Wiadomość
ezechiasz
nowy


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-04-2022, 22:39   Reset sesji.

Czy w TRS2019 jest możliwość zresetowania sesji aby składy wróciły na swoje pierwotne miejsce? Reset reguł zaczyna wszystko od początku ale nie wraca samych składów na pierwotne miejsce ustawienia. No i wtedy zaczyna się zamieszanie. Np. skład był już na drugim końcu mapy, po resecie dostaje listę poleceń od początku zatem stara się przez całą mapę dojechać tam gdzie zaczyna, robiąc zamieszanie.
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-04-2022, 11:31   

Zawsze możesz zacząć sesję od początku, od domyślnego stanu. Reset zasad jest po to, aby nie tracić po nim ustawień składów osiągniętych w czasie jazdy w sesji.
Ostatnio zmieniony przez Railwoj 25-04-2022, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ezechiasz
nowy


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-04-2022, 12:56   

Sprawa wygląda tak: Ustawiam pociąg SI, przydzielam mu komendy i jadę z nim patrząc czy wszystko jest OK. Z pierwszym pociągiem nie ma problemu. Ustawiam drugi skład i przydzielam mu komendy. Robię to na odblokowanym geodecie bo są komendy np. przebiegi które tylko tak dają się wstawić. Coś jeszcze poprawiam np. przebiegi w semaforach. No i ten pierwszy pociąg mając całą listę komend do wykonania w trybie odblokowanego geodety jeździ sobie po mapie. Kończę poprawki oraz drugi pociąg SI i chcę sprawdzić ten drugi czy jedzie dobrze. Jednak za czas poprawek w geodecie pierwszy pociąg zdążył przejechać na drugi koniec mapy, a poprawki muszę zapisać. Reset reguł wraca wszytko do początku ale niestetu składy zostają na swoich miejscach i zaczyna się zamieszanie.
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-04-2022, 16:15   

Ja to konfiguruję sesje zanim zacznę jeździć, aby mieć wszystko jak trzeba (zwłaszcza przebiegi semaforowe, markery torów, ograniczenia prędkości) na starcie. Może to przyzwyczajenie ze starszych wersji gry, gdzie albo edycja, albo jazda. Zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że i w 19 można potem dodawać składy w maszyniście tak, aby działały zgodnie z oczekiwaniami. Natomiast nie wiem nic o możliwości cofnięcia składów do pozycji początkowych opcją resetu zasad.
 
 
 
ezechiasz
nowy


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-04-2022, 19:46   

Tak i zacząłem robić. Edycja, zapis i jazda. Potem wychodzę bez zapisu z maszynisty i jest OK. Prawdopodobnie tylko tak można zachować początkowe ułożenie składów.
Gorzej jak przed jadą nie zapiszę... :-x :cry:
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-04-2022, 21:33   

To kwestia wyrobienia sobie nawyku. Ja też tak robię, że w trakcie tworzenia sesji podczas testów w maszyniście nie zapisuję sesji. Dopiero, kiedy sesja jest już docelowe kompletna, wtedy zapisuję sobie stany gry w maszyniście.

Zaletą TRS2019 w porównaniu do poprzednich wersji jest to, że można jeździć w maszyniście, zapisać sobie stan sesji i następnie poprawić w geodecie wyłapane błędy konfiguracji czy nawet niedociągnięcia sceneryjne. Po czym wraca się do zapisanej sesji w maszyniście i dalej można ją kontynuować z wprowadzonymi poprawkami. W starszych wersjach takie działania w geodecie nie były widoczne w zapisanym stanie sesji w maszyniście i trzeba było ją zaczynać od nowa, żeby były uwzględnione.

Przypomniało mi się, że na pauzie w maszyniście ("edytuj pociągi") możesz ręcznie przesunąć składy po mapie w pożądane miejsce, tak jak w geodecie. Może z drugiego końca mapy to zbyt żmudne, ale zawsze możesz na nowo wybrać i postawić skład w sesji maszynisty w początkowym miejscu, przenieść maszynistę, a ten skład, który pojechał na drugi koniec mapy usunąć.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group