FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Shoutbox
Autor Wiadomość
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 19-02-2016, 12:23   Shoutbox

Mam pytanie czy Shoutbox jest nieczynny z "winy" forum czy to u mnie coś nie "tenteges". Od wczoraj nie wyświetlają się żadne posty a od kiedy przeszedłem na Win10 dzieją się u mnie różne cuda (parę dni temu wywalił wszystkie programy zainstalowane prze zemnie na dysku "C") tak że już nie wiem czyja to wina.
 
 
adamstan 
znawca
dłubacz kabinowy



Pomógł: 63 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1740
Skąd: Legnica
Wysłany: 19-02-2016, 12:24   

Nie działa od wczoraj - coś się popsuło.
_________________
Na warsztacie:
Ty2, EU07,ET22v2
wydane:
SN61, SU45v3, ET21, ET22, EN57, TKt48,SU46,SM/SP/SU42

http://adamstan-trainz.pl/
 
 
 
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 19-02-2016, 12:28   

Dzięki za odpowiedź - uspokoiło mi się "sumienie"
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 19-02-2016, 18:30   

Wywołanie bezpośredniego adresu pokazuje komunikat "hacking attempt"
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 20-02-2016, 08:09   

Pawel_15 napisał/a:
Wywołanie bezpośredniego adresu pokazuje komunikat "hacking attempt"


To nie grzeb, bo dostaniesz bana, trolla i zakaz picia browarów do 67 roku życia :-)

Chyba działa, sprawdźcie.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Trainfun09 
super user


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 18 Sie 2016
Posty: 107
Skąd: Kielce
Wysłany: 26-12-2017, 15:09   

Ja też tak mam, z tym że od dwóch miesięcy... Coś zrobiłem?
_________________
TRS2006,TC1&2,T:ANE,TS2009
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 26-12-2017, 20:06   

Sprawdziłem, któryś z adminów przydzielił ci indywidualnego bana na SB. Nie wiem kto i za co, ale musiałeś zasłużyć.
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
Arra
super user


Wiek: 38
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 117
Skąd: Głogów
Wysłany: 27-12-2017, 22:02   

Powitac. SB znowu nie trybi??
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27-12-2017, 22:09   

jak widać.
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-09-2020, 23:44   

Zamierzam poruszyć pewną irytującą kwestię.

W dniu wczorajszym po raz kolejny, bez stosownych wyjaśnień usunięto mój wpis na SB. Wpis jednoznacznie poświęcony tematyce Trainz, której w teorii poświęcone jest to forum. Wpis nie łamał regulaminu którego treść znajdziemy tu:

http://trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=1946

Przywołany regulamin nie wspomina ani jednym słowem o tym jak należy a jak nie należy się wypowiadać na forum / SB. Najogólniej rzecz biorąc - jest to uznaniowe. Nie zostały określone żadne ramy co jest dopuszczalne a co nie, nie ma tam też mowy o żadnym specjalnym upoważnieniu dla kogokolwiek żeby usuwał cudze wpisy wedle własnego uznania. Jest za to dość wyraźnie wskazane co następuje:

Cytat:
- SHOUT BOX:

W którym panuje bardziej luźne podejście do tematu Forum a służący do krótkiej i szybkiej wymiany myśli, linków itp. Administracja forum żywi nadzieję, że to luźne podejście w SHOUTBOXIE do tematu forum nie stanie się przyczynkiem do wszczynania awantur a bardziej posłuży do rozładowania potencjalnych konfliktów. Jeżeli już takowe powstaną autorzy awantury otrzymają po ostrzeżeniu wiążącym się z jednoczesnym zakazem pisania postów, czyli tzw. BAN.


-Nie było wszczynania awantury, nie było konfliktu, nie było żadnego obiektywnego problemu.

W przywołanym już regulaminie zapisano natomiast, że:

Cytat:
2. Najważniejsze cele Forum to:


- pomoc w budowie polskich dodatków, (grafika 2d, 3d, skrypty, configi)
- informowanie użytkowników o powstających nowych dodatkach, mapach,
- pomoc z problemach z działaniem dodatków w tym i obcych,
- pomoc w wyszukiwaniu określonych dodatków,
- rozwiązywanie problemów związanych z działaniem serii gier Trainz,
- rozwiązywanie problemów związanych z budową map w module GEODETA, (budowa map fikcyjnych, realnych, sygnalizacja)
- budowa polskiej społeczności Trainz.


Skasowany wpis jak najbardziej odpowiadał przywołanym postulatom. Jedyne co mogło komuś przeszkadzać, to indywidualna (i nie objęta regulaminem), uznaniowa forma wypowiedzi.

Jest to kolejna taka sytuacja i zaczyna mi to już poważnie grać na nerwach. Żeby takie coś dotyczyło jakiegoś pierwszego lepszego spammera, który wpada na forum i od czapy hałasuje - to by było do zrozumienia. Ale traktowanie w ten sposób kogoś kto od lat w najwyższym stopniu współtworzy tą społeczność, ma ogromne zasługi na polu tworzenia dodatków i map, pomaga w budowaniu, naprawianiu i ulepszaniu dodatków... to ta postawa jest po prostu zwykłym chamstwem - zwłaszcza ze strony osoby/osób które albo od dawna nie robią nic w kontekście przywołanego punktu nr 2 regulaminu, albo w ogóle nic nigdy nie zrobiły.

Jednym słowem tak zwani "koledzy", nie jestem pierwszym lepszym durniem któremu będziecie tak robić - oprócz kolosalnych zasług dla polskiego Trainza, jestem doktorem nauk technicznych, wykładowcą Politechniki Warszawskiej, osobą publiczną - do tego dorosłą, która często się wypowiada w rozmaitych mediach, bierze odpowiedzialność za swoje słowa i sposób ich wyrazu. Nie jesteście w żadnym stopniu na pozycji, żeby cenzurować moje wypowiedzi, zwłaszcza mając na uwadze dorobek twórczy, który jest tu nadrzędną kwestią.

Pomijam fakt, że nawet w ogólnodostępnych źródłach wskazuje się odejście od kwalifikacji użytego przeze mnie słowa "zajebisty" jako wulgarnego:

https://pl.wiktionary.org/wiki/zajebisty

Naprawdę jest totalnym chamstwem, że pozwalacie sobie na takie akcje i jeszcze potem tłumaczycie to regulaminem, który NIC na ten temat nie wspomina. Oczekuję przeprosin i zaprzestania tych szykan. Dostajecie w prezencie setki, tysiące modeli, mapy, cholera wie co jeszcze, a w zamian odnosicie się do mnie jak do jakiegoś trolla. Nie interesują mnie żadne wasze wyjaśnienia - dość już tego zachowania. Ja nie jestem osobą, której będziecie mówić "pan tu nie stał".
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group