FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
TS19 na steamie
Autor Wiadomość
Kacper 
nowy

Wysłany: 15-03-2020, 18:24   TS19 na steamie

Witam.
Dziś po ok. miesiącu postanowiłem sobie odpalić trainza (mam go na steamie). Na steamie mam trzy konta, więc na tym "trainzowym" byłem wylogowany. Niestety cała zawartość mapa,dodatki,zależności znikły całkowicie z gry.
Dodatki w "pobrane" zajmowały mi trochę miejsca więc postanowiłem je usunąć, gra działała bez zarzutów ( pisze to, bo nie wiem może to jest powód). Zrobiłem to drugi raz, i tak jak poprzednio gra działała. Udało mi się znaleźć screena z gry wykonanego 7lutego ( chyba wtedy ostani raz grę włączyłem) i działało jak pamiętam bez zarzutów. Nie pamietam czy logowałem się ponownie na konto czy nie. Mimo wszystko działalo. A dziś kompletne nic. Włączając gre odpaliło mi sie zapytanie dot. ustawień graficznych ( tak jak bym pierwszy raz ją włączał).
Oczywiście, jeszcze sam pogrzebie może coś sie uda (jedyne backupy widziałem z końca listopada więc nic mi po nich..), ale już piszę na zaś, może ktoś miał podobna sytuacje lub mnie poprostu ktoś nakieruje. Każda pomoc się przyda! :)
Z góry dziękuje :-D

Peeet2005 
super trainz
Peeet2005

Wysłany: 17-03-2020, 08:49   

Cześć!
Ja co prawda nie korzystam ze Steama, więc nie znam tych zasad, ale gra chyba powinna Twoje zasoby dodatków, mapy i inne ustawienia zapisywać na lokalnym dysku, na Twoim komputerze. Tak by nakazywała logika, bo co to za zakup gry jak ona jest gdzieś w wirtualnym świecie? Czy są jakieś różnice w cenie zakupu poprzez Steam a normalnie on line z Auranu? Zapewne założyłeś swoje konto na Auranie a tam nie ma dostępnej opcji do ściągnięcia pliku instalacyjnego? Byłoby to ze wszech miar korzystniejsze mieć całą grę na swoim dysku.

Lutek 
znawca
PL-PLKW

Wysłany: 17-03-2020, 10:38   

Przecież Steam to tylko platforma, a gra normalnie zapisana jest na komputerze w katalogu. Tak jakbyś instalował grę z plyty.

Jamal 
znawca
Mapotwórca

Wysłany: 02-05-2020, 22:10   

Ja mam pytanko. Jaką wersję gry kupić, bo nie chcę przepłacić.
Na Steam znalazłem kilka wersji:
Trainz Railroad Simulator 2019 - 249,99 zł
TRS19 - European Edition - European Edition - Zestaw 3 produktów: Trainz Railroad Simulator 2019 Regional, Trainz 2019 DLC: Sebino Lake, Italy, Trainz 2019 DLC: Niddertalbahn ( TRS19 ) - 89,50 zł
Kup TRS19 - North American Edition
Zestaw 3 produktów: Trainz Railroad Simulator 2019 Regional, Trainz 2019 DLC: Canadian Rocky Mountains - Golden, BC, Trainz 2019 DLC: JR Rolling Stock Pack ( TRS19 ) - 86,68 zł

Co myślicie?

Pawel_15 
znawca
Mann Bonk

Wysłany: 02-05-2020, 22:12   

Bierz tę europejską edycję za 89,50 PLN.
Po co płacić za dodatki czy mapy które będziesz chciał szybko w CMP wyłączyć :)

Jamal 
znawca
Mapotwórca

Wysłany: 02-05-2020, 22:15   

Dzięki! Tak też zrobiłem :)

Odpowiedz do tematu