FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Content Manager nie działa... brak OpenGL?
Autor Wiadomość
tajniak4
świeżak


Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: z Polski
Wysłany: 01-09-2013, 19:41   Content Manager nie działa... brak OpenGL?

Witam.

Odkopałem niedawno gazetową kopię TRS 2006. Zainstalowałem, uruchamia się bez problemu, ale Content Manager niestety nie działa i nie jestem w stanie zainstalować żadnego dodatku. Przy próbuje zainstalowania dodatku lub uruchomienia CM pojawia się standardowe, windowsowe "program przestał działać, zamknij program lub wyszukaj rozwiązanie online".

Pogrzebałem w sieci i znalazłem informajcę, że do działania CM potrzebne są sterowniki OpenGL (samego TRSa uruchamiam na DirectX). Niestety, mój sprzęt nie jest najnowszej generacji - laptopowa, zintegrowana karta "Intel HD". Nie wiem jakie są jej relacje z OpenGL, ale żadnych sterowników nie udało mi się znaleźć.

Jest jakiś sposób żeby jakoś się tego problemu pozbyć?

Trainz bez dodatków to raczej mizerna perspektywa...
Ostatnio zmieniony przez tajniak4 01-09-2013, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 01-09-2013, 19:52   

szczegoly typu konkretny model karty graficznej lub calego laptopa i wersja windowsa mile widziane
_________________
MEOW!
 
 
 
tajniak4
świeżak


Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: z Polski
Wysłany: 01-09-2013, 19:59   

Laptop Toshiba Satellite C660, Windows 7, karta graficzna "Intel(R) HD Graphics".
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 01-09-2013, 20:13   

Koniecznie zaktualizuj sterowniki do karty graficznej - albo poprzez windows update albo recznie.
Sterowniki dla windows 7 do twojego laptopa wersja 32bit http://support1.toshiba-t...20411101943.zip i 64bit http://support1.toshiba-t...10504084820.zip
Rozumiem ze "stare sztuczki" takie jak odpal jako administrator albo odpal w trybie zgodnosci sprawdzales i nie dzialaja?
_________________
MEOW!
 
 
 
tajniak4
świeżak


Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: z Polski
Wysłany: 01-09-2013, 20:51   

Niestety, nie da rady - to co podałaś, w ogóle się nie uruchamia. Po wyodrębnieniu pyta o pozowlenie na uruchomienie, ale po kliknięciu"tak" nic się nie dzieje.

Wcześniej próbowałem już aktualizować sterowniki przez Intel Driver Update, ale dostawałem tylko informację "A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver Update Utility is not able to update the driver".

Próba szukania aktualizacji przez Windows skutkuje informacją "System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika tego urządzenia jest aktualne".

Uruchamianie jako administrator i w trybie zgodności niestety również nic nie daje, cały czas jest dokładnie to samo - "Program Content Manager Plus0 przestał działać".
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 01-09-2013, 20:59   

Odinstaluj sterownik producenta laptopa i wgraj ten od intela.
_________________
MEOW!
 
 
 
tajniak4
świeżak


Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: z Polski
Wysłany: 02-09-2013, 01:41   

Pomogło. Dzięki!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group