FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przerzucanie sesji na inną wersję mapy
Autor Wiadomość
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1729
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18-06-2015, 21:04   Przerzucanie sesji na inną wersję mapy

Siema

Doszło do tego, że padł mi dysk na komputerze i mam nowy. Tamten z racji badsektorów służy narazie jako pendrive dopóki nie przeniosę sobie reszty plików na mój aktualny dysk.

Trainz działa na tym pendrive, ale niestety z awarią bazy danych szlag trafił sesje. Mapy są jak były, semafory ponazywane są, ale szlag trafił przebiegi, konfigurację przejazdów, i wszystko co się ustawia na torach i jeździ. Słowem, kiszka. Nie brakuje mi lokomotyw i innego szajsu, ale nie chce mi się po raz enty ustawiać semaforów. W niższym save mapy działa sesja, ale mapa jest trochę mniej rozbudowana (tzn. jest wcześniejsze jej stadium, czyli dwie, trzy stacje mniej). Pytanie brzmi, czy da się manualnie przeklepać sesję ze starszej wersji na nowszą mapę? Będzie to działać? Ktoś tak kiedyś robił? Wszystko działa jak należy, ale na biedniejszej wersji mapy. Chcę by działało na najnowszej.
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 18-06-2015, 21:09   

Czy będzie działać, to nie wiem - pozostaje eksperyment. Bierzesz działającą sesję do edycji, otwierasz config i w linijce dot. kuidu mapy (bodaj map-kuid) zmieniasz na kuid mapy, do której chcesz przypisać sesję. I tyle. Zatwierdzasz zmiany, wołasz saperów i czekasz czy Ci nie wysadzi Trainza :P
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1729
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18-06-2015, 22:39   

ZADZIAŁAŁO. Ojej, jak się cieszę, mapa wróciła do żywych. Co ciekawe, mam o wiele więcej stacji, a sesja wgrała wszystkie te, co były w tej starej mapie. Muszę tylko dorobić te, których w sesji fizycznie nie było. Co prawda CMP się zamykał 30 minut, bo myślał, co zrobiłem, ale działa.

A w ogóle czy normalne jest to, że Trainz działa z pendrive?
 
 
 
adamstan 
znawca
dłubacz kabinowy



Pomógł: 63 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1740
Skąd: Legnica
Wysłany: 19-06-2015, 04:42   

Tak. Ja już mam chyba trzeci system, na którym TS2010 nie instalowałem, tylko po prostu przenosiłem na żywca całość z poprzedniego. Działa. Mam go na osobnym dysku SSD, i jak np. jadę do rodziców na dłużej z laptopem, to wyciągam ten dysk ze stacjonarki, wkładam do kieszeni USB, podpinam pod lapka - i też działa.
_________________
Na warsztacie:
Ty2, EU07,ET22v2
wydane:
SN61, SU45v3, ET21, ET22, EN57, TKt48,SU46,SM/SP/SU42

http://adamstan-trainz.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group