FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GWT
Autor Wiadomość
mnich3001 
Administrator

Pomógł: 33 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 802
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-11-2008, 23:51   GWT

Wczoraj zostałem poproszony o wykasowanie linków do GWT, serwis nie będzie reaktywowany.
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3987
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 13-11-2008, 23:59   

Z racji powstania EET nowe GWT nie miało by szans. Zresztą już wtedy nie mieli koncepcji co dalej. No ale nie będziemy dyskutowac o tym. Przy okazji usuwam baner z mojej strony.
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
 
 
 
mgarkowski
zaawansowany
inż. modelarz



Pomógł: 56 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 852
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-11-2008, 07:27   

Dlatego władza nie powinna być stale w jednych rękach, powinny się odbywać wybory ekipy zarządzającej forum. Np co 2 lub 3 miesiące powinny być organizowane wybory. :)
 
 
 
Pawel_15
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2008, 11:43   

Tak to ja wysłałem do mnicha prośbę na PW o skasowanie tychże dwóch linków. Serwis nie będzie reaktywowany, z tego co mi wiadomo ma coś powstać pod tym adresem ale nie będzie miało to nic wspólnego z GWT, szczegółów nie znam - nie mieszam się w to. Co do EET to traktujcie to jako kontynuację GWT tyle że pod inną nazwą, z inną ekipą. Samo GWT miałoby szansę istnienia jako podrzędny serwis nic nie znaczący. Szkoda że zajadłe ataki paru osób (Nie mówię o osobach związanych z serwisem PTT) spowodowały podjęcie takiej a nie innej decyzji. Usuńcie ze swoich stron banner i linki do GWT, nie będą one nikomu potrzebne. Download będzie dostępny jeszcze przez około osiem miesięcy, chyba że wcześniej skrypt sam wyleci w kosmos ale tym będę się martwił w innym terminie. Tyle ode mnie. GWT to przeszłość.
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-11-2008, 13:04   

Pawel_15 napisał/a:
(...)Download będzie dostępny jeszcze przez około osiem miesięcy, chyba że wcześniej skrypt sam wyleci w kosmos (...)

Robienie map opartych na polskich dodatkach mija się z celem! Każdy mapotwórca wkłada całe swoje serce, żeby jego mapa wyglądała najlepiej, jak najbardziej polsko! Pobieramy dodatki z polskich serwisów, tworzymy żmudnie listy dodatków i linki do nich, a tu kolejna kasacja dodatków!!!!! Który to już raz?! Czemu nikt do cholery nie daje dodatków na DLS (oprócz kilanzioma, i może jeszcze kogoś)??? Tam są najbezpieczniejsze! Dopiero skończyłem mapkę, a tu taka wiadomość! Polskie fora i serwisy należą chyba do najbardziej kłótliwych i samozniszczających się w świecie Trainz! Ile to już razy fora padały, ile razy serwisy....

Szkoda słów...
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
jpl 
super trainz



Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 448
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-11-2008, 13:31   

Jamal, niestety masz rację, ale cóż na to poradzimy-mnie osobiście, jako ( tak czy owak ) byłemu adminowi GWT jest go żal, właśnie ze względu na to, o czym piszesz. Niemniej, postaram się przynajmniej te dodatki, o które monituje mnie Auran, umieścić na DLS, i zachęcam wszystkich, aby nie marnowali swojego KUIDu i zrobili to samo ze swoimi.
_________________
Would you know my name if I saw you in heaven ?
 
 
 
Pawel_15
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2008, 14:01   

Jamal spokojnie, osiem miesięcy to dość długi okres czasu. Docelowo wszystkie dodatki jakie znajdują się na TDS mają znaleźć się na EET. Niemniej będę robił co w mojej mocy żeby TDS działało w obecnej formie jak najdłużej.
 
 
Michał
trainz


Pomógł: 18 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 345
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 16-11-2008, 00:03   

Wiadomo że twórcy polskich dodatków nie umieszczą ich wszystkich które wyszły do tej pory na DLS. Sensownym rozwiązaniem byłaby zgoda z ich strony na przesyłanie drogą e-mail. Zgadzam się z Jamalem był prosty przykład gdy sam szukał lokacji m.in. do słupów Chestera i musiał je wymienić na Grabashowe. Należy też wziąść pod uwagę fakt, że spora część różnego rodzaju dodatków była wycofana na rzecz tych "lżejszych". Jestem z TRS od samego początku i śledzę zmiany które nastąpiły na przestrzeni tych pięciu lat...Twórcy map mają na dzień dzisiejszy szeroki wachlarz różnego rodzaju dodatków ale chcąc zachować odpowiedni klimat danej mapy korzystają ze wszystkiego co jest możliwe nie zawsze kierując się "lekkością" dlatego też starają się zachować jakieś proporcje a w wielu przypadkach trzeba po prostu iść na kompromis jak opisałem wyżej. Jeżeli serwisy będą upadać i powstawać na nowo wraz z downloadem to będą mieli związane ręce...dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiego polskiego DLS gdzie umieszczone byłyby wszystkie dodatki polskich twórców ale nie ma gwarancji na to że się utrzymie przez dłuższy czas...najlepsze rozwiązanie to kupić kilka płytek ponagrywać co jest i schować do pudełka po TRS wtedy będzie można spać spokojnie nawet jak by miał paść Auran...
Ostatnio zmieniony przez Michał 16-11-2008, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-11-2008, 01:01   

jak bys siedzial w polskiej scenie TRS od poczatku.. albo przynajmniej od 1-2lat... to bys wiedzial ze taki polski DLS powstawal juz 2 razy... ale tak jak 2 razy powstawal... 2 razy upadl...
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 16-11-2008, 09:49   

Michał napisał/a:
Wiadomo że twórcy polskich dodatków nie umieszczą ich wszystkich które wyszły do tej pory na DLS(...)

Cytat:
(...)...dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiego polskiego DLS gdzie umieszczone byłyby wszystkie dodatki polskich twórców ale nie ma gwarancji na to że się utrzymie przez dłuższy czas...(...)

Skoro nikt nie chce dać na DLS, to dlaczego chciałby dać na "polskie DLS"?
Cytat:
(...)najlepsze rozwiązanie to kupić kilka płytek ponagrywać co jest i schować do pudełka po TRS wtedy będzie można spać spokojnie nawet jak by miał paść Auran...

A co to ma wspólnego z udostępnianiem mapy innym użytkownikom? Mam każdemu dołączyć płytę z 2GB dodatków? Bo na pewno nie wszyscy ściągają sobie wszystkie dodatki na zapas...

JEDYNIE DLS JEST DOBRYM ROZWIĄZANIEM
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 808
Skąd: Poznań/Kołobrzeg
Wysłany: 16-11-2008, 12:43   

Jamal ma racje odnosnie tego ze najlepiej na DLS - poki co moich wszystkich dodatkow tam nie ma, ale postaram sie to nadrobic (strona www zawsze moze zniknac - zwlaszcza nieaktualizowana, bo nie mam jej czym aktualizowac). Co do przesylania sobie dodatkow to jednak pozostane w tej kwestii sceptyczny.
 
 
 
Pawel_15
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2008, 12:43   

Nie widzę sensu wałkowania tematu. GWT nie ma i nie będzie.
 
 
erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 808
Skąd: Poznań/Kołobrzeg
Wysłany: 16-11-2008, 12:46   

To wydzielcie czesc nt. DLS do innego watku a tamten zamknac.
 
 
 
Pawel_15
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2008, 12:51   

Dobry pomysł. Obie idee stworzenie polskiego DLS były fajne, a że wyszło jak wyszło, może EET się uda :)
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2008, 12:04   

Ale po co wyważać otwarte drzwi? Co jest nie takiego w Auranowskim DLSie? Ok, jest snika prędkość przesyłu, ale przynajmniej każdy może pobrać sobie wsystko do mapy niemalże automatycznie, a podejżewam że ze względu na to że wszyscy mapotwórcy korzystają z podobnych dodatków, tego pobierania nie byłoby aż tak wiele.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group